Teknik Bilgiler

Ferforje Nedir?

Ferforje bir sanat olarak tanımlanmaktadır. Ferforje, Fransızca “Fer forgé” kelimesinden gelmektedir ve Fransızca’da “dövme demir” anlamına gelmektedir. Günümüzde Ferforje demirleri artık modern makinlarda standart model ve motifler belirlenerek fabrikalarda üretilmekte ve kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.
Ferforje, demir’in dövülerek işlenmiş süslü demirler ortaya çıkarma işine denilmektedir.

Ferforje nerelerde kullanılır?

Bahçe Korkulukları, Pencere Korkulukları, Balkon Korkulukları, Merdiven Korkulukları çeşitli süs eşyaları, Banklar, sandalyeler, masalar ve kapılarda kullanılabilmektedir.

Ferforje ürünlerinin avantajları nelerdir?
1- Zerafetlidir.
2- Güvenliklidir.
3- Dayanıklılıdır.
4- Bakımı kolaydır.
5- Uzun ömürlüdür.
6- Çevreye saygılıdır.

Ferforje Nerelerde Kullanılır ?

Yaşam alanlarımıza farklı bir hava ve güzellik katan demir ürünler gelişen teknoloji ve değişen dünya düzeninde daha da etkili ve görselliği ön plana çıkan harika korunma ve süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Ferforje olarak bilinen ve tüm dünyada kullanılan demirin en güzel şekil almış hali olarak tanımlanan ferforje kelime kökeni olarak Fransız bir kelimedir.

Fransızca da dövme demir anlamına gelen bu kelime ve ürünler artık her alanda yoğun talep görmeye başlamıştır. Gelişmiş ve modern makinelerde farklı model ve motifler verilerek üretilen bu ürünler ihtiyaç duyan herkesin hizmetine sunulmaktadır.

Firmamız sizlere bir birinde güzel, etkileyici, zarif pencere demiri, merdiven korkuluğu, bahçe kapısı, masa, sandalye, sehpa, balkon ve iç dekorasyon alanında kullanışlı, şık ferforje ürünler ile hizmet vermektedir.

Ferforjenin Tarihi

Demir var olduğu günden bu yana insanoğlunun savaşta silah, sosyal yaşamda araç olarak hep yanında ve ilk sırada yer almıştır. Ortaçağla birlikte demirin sanatsal yönünü keşfeden insanoğlu, ona verdiği sanatsal biçimlerle bir kere daha bu metalin ne kadar üstün olduğunu kanıtlamıştır.

Günümüzde endüstriyel alanda hak ettiği yeri alan demir, sanatsal anlamda geçmişteki yerine sahip değildir. Soğuk ve sıcak olarak işlenebilen ve gördüğü ısıl değişimler karşısında çok farklı özellikler kazanan bu harika metal, gerçek anlamda işlendiği zaman insanları hayretler içinde bırakabilecek güzellikte görsellikler ortaya çıkmaktadır.

Bugün marka olan tüm kurumlar müşterilerini daha estetik ve dinlendirici mekanlarda ağırlamak için, masalarından tavan avizelerine kadar birçok yerde ferforje ürünleri kullanıyorlar. Salonlarda ferforje konsollar, şamdanlar, kornişler, şaraplıklar ve çiçekler için ferforje taşıyıcılar var. Ve ferforjenin cam, ahşap, mermer, seramik gibi aynı şekilde doğadan gelen ürünlerle yan yana geldiğinde, bütünleşerek güzelleştiğini görüyoruz.

 

Bahçe korkulukları, ferforje pencere demirleri, bina giriş kapıları, ferforje balkon korkulukları yaptığımız ürünlerden bazılarıdır.